top of page

Bu bir “Açık Çağrı”dır.

Güncelleme tarihi: 5 gün önce

Merhaba yol arkadaşım, kardeşim.

Bire-Bir Rehberlik, Çalışma Grupları ve Webinar oturumları için davetlisin!


2017’nin Aralık ayından bu yana seyir halinde olduğumuz bu güzel yolculuğun, belki de ulaşıp ulaşabileceği en güzel durağındayız. Ne mutlu bize!

Eğer aramıza yeni katılıyorsan, ne mutlu sana!

Çünkü burada geçtiğimiz yedi yılda çok değerli bir alan inşaa ettik.

Hoş geldin!

Bağımsız yönetmen, yazar ve eğitimciyim. Seni, yedi yılda geliştirilerek tamamladığım, ‘Tamamlayıcı Rehberlikle Senaryo’ ve ‘Dramatik Kurgu Odağında Senaryo’ isimlerini verdiğim, benzersiz eğitim içeriklerimi paylaşacağım bire-bir rehberlik, grup çalışmaları ve webinar oturumlarıma davet ediyorum.


Burada tek başıma başlattığım bu değer tohumları, faydalananların yarattığı birlik duygusu ile, benimle paylaştıkları heyecanları, merakları ve dostlukları ile katlanarak, değerlenerek filizlendi, büyüdü.


Bugün artık bizleri aştığı, geçip gittiği, hatta belki bizi ardından sürükleyeceği ve bizim tek başımıza varamayacağımız o “Uzak” olana ulaştıracaği bir iradeyle hareket eder oldu.


Geçtiğimiz yıl New York’a taşındıktan sonra burada araştırmaya başladığım Sinema&Televizyon yazarlığı okulları, platformları ve festivalleri ile yaptığım görüşmelerinde, içinde bulunduğumuz şartlara rağmen Yazabilirsin ile ne kadar değerli bir şey inşaa ettiğimizi daha iyi anladım. Her ne kadar bu platformun, yaşamım boyunca benim bir parçam olacağına dair inancım daha ilk günden beri içimdeki yerini korusa da, benim için her zaman ikinci plandaydı, bir çeşit ek projeydi, yaşamımın önemli yan değerlerinden biriydi. Artık hep ikinci planda kalmış bu platformu hayatımın en öncelikli projesi haline getirme kararı aldım.

“Çünkü bu proje bunu fazlasıyla hak ediyor.”

Bugüne kadar, ağırlıklı olarak YouTube Kanalının video eğitim ve motivasyon içerikleri ile size ulaştım. Web sitesinin blog yazıları ve kaynak paylaşımları ile bu içerikleri destekledim. Instagram canlı yayınları, soru-cevap toplantıları ve bir kaç online eğitim oturumu ile takipçilerin projelerine, benzersiz nitelikteki geliştirme problemlerine çözüm olmaya çalıştım. Koç Üniversitesi başta olmak üzere, üniversite ve lise seviyesi öğrencileri ile bir araya geldiğim seminer buluşmalarında, senarist ve sektör ilişkisine dair iç görülerimi, bu mesleğin geleceğine dair ön görülerimi paylaştım. Prodüksiyon şirketlerine senaryo analizi danışmanlığı verdim.


Geçtiğimiz yedi yılda edindiğim bu bilgi, birikim ve deneyimle “Tamamlayıcı Rehberlikle Senaryo” ve “Dramatik Kurgu Odağında Senaryo” isimli iki benzersiz eğitim içeriği geliştirdim. Tüm okumalarım, yazarlık tecrübelerim, öğretici deneyimlerim ve takipçilerin soruları ışığında devinimli olarak gelişen rehberlik yöntemim, bu eğitim içeriklerini yaratmamda yol göstericim oldular.


Yıllar önce, “Bir damla sudan orman olurdum.” Diye yazmıştım.

Çünkü, bu dünyaya attığım tohumların ne kadar bereketli olduğunu biliyordum ama tek başıma büyüyüp serpilemeyecek, serinlemek ihtiyacı duyanlara bir gölge yaratamayacak olduğumun da farkındaydım. Bu bir damla suyu yıllarca çok yanlış ellerden bekledim.


Şimdi Yazabilirsin’i bir ormana dönüştürecek suyu senin vermeni bekliyorum.


Bugünden itibaren, Yazabilirsin’in Instagram hesabındaki paylaşımları, YouTube kanalı video içerikleri ve blog postları, herkesin erişimine, ücretsiz bir şekilde açık olacak.


Ancak YouTube kanalı artık reklama açık olacak ve eğitim video içerikleri paylaşmayacak. İzleyicileri yazar adayları ve yazarların yolculuklarını dinlemeye davet eden, röportajlar, ofis ziyaretleri, yayın evi ve prodüksiyon şirketi araştırmaları yayınlayan bir araştırma kanalına dönüşecek. Yine önemli ve hayati sorulara yanıt arayacak olsa da, yazarlık sürecindeki teknik ve biçimsel sorunlara yanıt bulamayacaksın.


Web Sitesindeki blog postları üyelere senaryolarını değerlendirebilecekleri ödüllü yarışma ve sektör fırsatlarını, son başvuru tarihleri ve başvuru yöntemleri ile duyuran, kaynak linkleri ve arşiv paylaşan bir duyuru ve kaynak merkezine dönüşecek.
Instagram postları periyodik motivasyon içerikleri, anonslar, çağrılar için içerik paylaşımına devam edecek.


Eğitim içerikleri yalnızca Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek olan üç ayrı sistemle uygulanacak.

  • Bire-Bir Rehberlik,

  • Çalışma Grupları,

  • Webinar


Bu yeni sistemden yararlanarak sorularına yanıt bulmak için bilmen gereken tüm detaylar şöyle;


1.Bire-Bir Rehberlik

Yalnızca bir kişi ile ve yalnızca bir senaryo projesi, fikri ya da geliştirmesi üzerinde çalışacağımız bu rehberlik, altı aya yayılan bir süreçle takip edilecek ve özel olarak hazırlanacak, yazarın ihtiyaçlarına, seviyesine göre şekillenecek bir eğitim akışı ile gerçekleşecek.


Altı aylık rehberlik sürecinin sonucunda ulaşılması hedeflenecek olan sonuç, yine danışana özel olarak, sürecin içinde, ona özel olarak belirlenecek.


Bire-Bir Rehberlik almak istiyorsan;

yazabilirsin@zeynepdilara.com adresine e-posta göndererek, taleplerini iletebilir, süreci başlatabilirsin. Rehberlik ücretini ödeyip, Karşılıklı Güven Sözleşmesi’ni imzaladıktan sonra, altı aylık yolculuğumuzu birlikte planlamaya başlayabiliriz.


2.Çalışma Grupları

En fazla beşer kişilik gruplar halinde gerçekleştirilecek olan bu çalışmanın katılımcıları, başvuranlar arasından, süreçleri ya da projeleri birbirine benzeyen kişileri seçerek gruplar haline getireceğim bir sistemle belirlenecek.

Başvuru esnasında dolduracağın formdaki yanıtların ışığında senin hangi gruba daha uygun olduğunu belirleyeceğim. Bu sebeple katılım zamanlaması çok net ve katı olmayacak. Esnek ve grupların en yüksek faydasına çalışacak şekilde hep birlikte başlangıç zamanlamamızı belirleyeceğiz.

Yalnızca 4 hafta sürecek olan bu grup çalışmasının sonunda +1 hafta grup katılımcılarının birlikte yapacakları bir çalışma gerçekleştirilecek.


Çalışma Grupları’ndan birinde yer almak istiyorsan;

yazabilirsin@zeynepdilara.com adresine e-posta göndererek, talebini iletebilir, katılımcı formunu edinebilirsin. Katılım ücretini ödedikten ve katılımcı formunu doldurup ilettikten sonra sürecin başlar, ksa süre içerisinde de hangi grupta yer alacağına dair bilgiye ulaşmış olursun.


3.Webinar

Kişi sınırı olmaksızın gerçekleştirilecek olan bu Webinar sistemi, yılda yalnızca 4 kez, Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarında gerçekleştirilecek olan bir web semineri konsepti ile, soru ve cevap ağırlıklı olarak gerçekleştirilecek olan bir etkinliktir. Webinar konuları, son kayıt tarihleri ve katılım şartları yazabilirsin@zeynepdilara.com adresinden alacağın otomatik duyuru e-postası ile, Instagram hesabından ve YouTube kanalından duyurulur, katılımcılar herhangi bir ön koşul olmaksızın katılmaya uygun olurlar.


Webinar oturumuna katılmak istiyorsan;

Otomatik duyuru mailini almak için www.yazabilirsin.com web sitesine üyelik oluşturabilir, YouTube / Yazabilirsin kanalına üye olabilir ve bildirimleri açabilirsin ya da Instagram / Yazabilirsin__ hesabını takip edebilir ve bildirimleri açabilirsin.


Hepimize bol şans!


246 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2 Comments


Harika haberler. Bu girişim böyle bir adımı hak ediyordu. Tebrik ediyorum. Umarım bir gün katılacak zamanım olur.

Like

Bu adımınizdan dolayı sızi kutlar yürekten basarilarinizi dilerim

Like
bottom of page