top of page

"E. D. S. Ü. P" Bu Fikri Sahipleniyor

Etkileşim Devinimli Senaryo Üretme Projesi / Duyuru // Fikir

Daha önce de söylediğim gibi, bu fikir zaten üzerine düşündüğün bir fikir olabilir.

Daha önce hiç aklının ucundan bile geçmemiş bir fikir olabilir.

Karşı olduğun bir fikir olabilir.

Savunduğun bir fikir olabilir.

Fikir olmaktan ziyade yaşadığın, bire bir içinde olduğun bir gerçek olabilir.

Önemsediğin, duyarlı olduğun bir fikir olabilir ya da belki umurunda bile olmamış, hala da umurunda olmadığı için üzerine hiçbir şey üretemeyeceğini düşündüğün bir fikir olabilir.

Senin için anlamı ne olursa olsun. Sadece şunu bilmen gerekiyor.

Üretebilirsin ve senaryoya katkın inanılmaz etkin olacaktır.


Bu projenin beni en çok heyecanlandıran kısmı zaten bu. Ortada bir fikir var ve bu fikre nasıl baktığı ve yaklaştığı birbirinden daha değerli olmaksızın herkesin katkısının çok önemli olacağı bir hikaye yazacağız.


Daha önce hiç düşünmediysen, düşünmeni sağlayacak tıpkı daha önce düşünmemiş diğerlerinin düşünmesini sağlayacağın gibi.

Çok düşündüysen ve çok doluysan, içindekileri dökebilmen ve bu hikaye vasıtasıyla insanlara duyurman için elinde bir fırsat olacak.

Bu güne kadar rahatsızlık duyup uzak durduysan, katıysan bu fikre karşı, bizimle çalışırken yumuşayacaksın, başka bir açıdan başka bir bilinçle bakma fırsatı bulacaksın.

Çünkü bu projeye dahil olmak istiyorsun. Biliyorum.

Hem projeye dahil olup, hem bu fikirden uzak durmaya çalışamazsın.

Yaklaşacaksın ve belki senin gibi pek çok insanı yaklaştıracaksın.


İşte hikayemizin derdi bu. Lütfen düşüncelerini bu yayının altında paylaş. Senin, onun, herkesin düşüncesini çok merak ediyorum. Bir süre bu şekilde düşüncelerimizi birbirimizle paylaştıktan sonra kolları sıvayıp işe girişeceğiz. En önemlisi şu, bu konuda her birimizin çok büyük bir titizlikle araştırma yapması gerekecek. Hikayeyi nasıl kurgulayacak olursak olalım, anlatacağımız o bir saatlik sürede kahramanların başına her ne gelecek olursa olsun, Evlat Edinme konusuyla ilgili tüm bürokratik süreçleri, yaşayan deneyimlerini ve yasaları biliyor olmamız şart.


Bu bir senaryo yazarken ele aldığımız her konu için geçerli. Biliyorsunuz.


Hepimize bol şans!

880 görüntüleme22 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page