Zeynep Dilara
Içerik Yöneticisi

Başlangıçta insanların, kendilerini adadıkları şey her ne ise, o konuda kendilerini ve dolayısıyla adandıkları o şeyi geliştirebilmek için şimdinin aksine, birlikte hareket ettiklerine, birbirlerini eğiterek ilerlediklerine inanıyorum. Çünkü bilgi başlangıçta çok azdı. Deneyimleyerek öğrenebiliyorlardı ve her birinin deneyimleyerek öğrenmesini bekleyemezlerdi. Çabuk olmalıydılar. Keşfedecek çok fazla şey vardı. en önemli, hayatta kalmaları gerekiyordu.

 

Hangi bitkiyi yerlerse iyileşeceklerini, hangi yemişin zehirli olduğunu, soğuktan kendilerini nasıl koruyacaklarını, hangi yolun tehlikeli bölgeye gittiğini, hangi toprağın hangi sebzeyi yetiştirebildiğini, birbirleriyle paylaşarak hayatta kalabildiler. Hayatta kalmakla yetinmeyip, paylaşmaya devam ederek her gün geliştiler. Tabi bu sırada bilgi de, öğrenme de artmaya başladı.

 

Sonra bir gün bir tanesi yeni öğrendiği bir şeyi kimseye anlatmadı. Baktı ki nasıl yapıldığını kendisinden başka kimse bilmiyor ve bu onu diğer tüm bilmeyenlerden daha değerli kılıyor, susmaya devam etti. İşte o gün etkisi sonsuza dek sürecek bir dalga hastalık yayılmaya başladı.

 

Bildiğini paylaşmama hastalığı.

Bu hastalığa yakalanan insanların etrafı, yeteri kadar bilemediği için yarım yamalak iş yapan bir sürü insanla doldu taştı. Onlar da işi yarım yamalak yapıyor olmanın yarattığı gerilemenin üzerini örtmeye başladılar. Yeni girişen kimseye bir şey öğretmediler. Çünkü hem öğretecek kadar bilmiyorlardı hem de hastalık onlara da çoktan bulaşmıştı. Geride kaldık ve her geçen gün gerilemeye devam ediyoruz.

Ben kendimi bildim bileli yazıyorum.

Günlükler, mektuplar, hikayeler, öyküler, şiirler, şarkılar, kitaplar, köşe yazıları, bloglar...

Ardından senaryo yazmaya başladım.

Yazmayı öğrenirken bu hastalığın sektördeki etkileri beni öyle zorladı ki, erişebildiğim her bir bilginin sorumluluğunu hissetmeye başladım ve YAZABİLİRSİN' i yarattım.

Sen de benim kadar zorlanma diye, öğrendiğim her şeyi sana açıyorum.

Böylece sana, bizi geliştirebilmen için zaman kazandırmış oluyorum.

Aslında hepimiz kazanıyoruz.

Yazabilirsin bu düşüncenin ve inancın motivasyonuyla yaratılmış bir projedir. Dahil olan diğer inananlarla birlikte bu hastalığın önünü kesecek yeni bir dalga yaratmak için hazırladım.

Senaryo Yazarlığı konusunda öğrendiğim her şeyi paylaşacağım.

Bilmediklerimi öğrenerek ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam ederek dalgayı beslemeyi planlıyorum.

Bu dalgaya dahil edebildiğim kadar çok insanı dahil etmeyi hedefliyorum.

. Bu web sitesi üzerinden, yıllık programla eş zamanlı içerik paylaşacağım Yazabilirsin Blog Yayını,

. Üyeleriyle sürekli etkileşim halinde olacağımız Yazabilirsin Forum Üyeliği,

. Paylaşıma açtığım yıllık programa bağlı olarak video içerik sunan Yazabilirsin Youtube Kanalı,

. Bu dalgaya dahil olan katılımcılar için organize edeceğim atölye ve etkinlikleri duyuran Yazabilirsin Facebook Sayfası

. Yayın kamera arkası postlarını paylaşan Yazabilirsin Instagram Profili,

. Yıllık programa sadık şekilde yayın tarihlerinde spesifik başlıklarla bilgi ve kaynak linkleri veren Yazabilirsin Twitter Hesabı

5 Aralık 2017 tarihi itibariyle yayında!

İLETİŞİM